Поради батькам

Як батьки можуть допомогти дитині підготуватися до ЗНО

/Files/images/pamyatka.jpg З 1 лютого стартуватиме реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року. Випускники розпочали активну підготовку до важливих випробувань у їхньому житті – випускних і вступних іспитів – ще у вересні, а то й раніше.

Тож у пригоді стануть рекомендації батькам, які допоможуть їхнім дітям знизити рівень хвилювання, сформувати спокійне ставлення до процедури тестування, а відтак впевнено почуватися під час ДПА та ЗНО.

Допоможіть своїй доньці/своєму синові визначитися з предметами ЗНО/ДПА.

Для початку допоможіть своїм дітям отримати відповіді на такі запитання: чи є ДПА тим самим, що й ЗНО? які предмети треба проходити на ДПА, а які – на ЗНО? яким буде тест із математики у 2022 році? українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?

Також ознайомтеся з переліком предметів ДПА, з графіком проведення ЗНО-2022, з особливостями ЗНО/ДПА, з Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році.

Українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?

У переліку навчальних предметів, із яких проходитиме ЗНО, виокремлюють українську мову й українську мову і літературу. Визначитися з вибором допоможуть Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році, що містять перелік спеціальностей, для вступу на які потрібно буде виконати той чи той варіант сертифікаційної роботи (тесту). З детальною інформацією щодо результатів ЗНО з цих предметів ознайомтеся в матеріалі.

Яким буде тест із математики у 2022 році?

Тести з математики будуть двох типів: математика і математика (рівень стандарту). Вибирати потрібно залежно від рівня, на якому випускник/випускниця вивчали цей предмет і чи потрібен його результат для вступу до закладу вищої освіти. У цій рубриці ви отримаєте відповідь на найпоширеніше запитання: «Яка різниця між тестами «Математика» і «Математика (завдання рівня стандарту)»?

Підключайтеся більше, ніж зазвичай

Разом із донькою / сином зробіть віртуальну екскурсію сайтом Українського центру оцінювання якості освіти, ознайомтеся з матеріалами рубрики «ЗНО/ДПА».

У розділі «Підготовка. ЗНО-2022» подано докладний опис усіх предметів ЗНО: за якою програмою потрібно готуватися, зі скількох тестових завдань складається сертифікаційна робота, скільки часу відводиться на тест, як оцінюють різні типи завдань. Також ви можете ознайомитися з тестами минулих років, з умовами реєстрації та процедурою подання апеляційних заяв.

Зверніться до віртуальних ресурсів

Досвід дистанційної освіти має свої плюси. Нині багато випускників налаштовані на підготовку онлайн, тому варто проаналізувати, що може стати в пригоді: короткі курси, навчальні відео, онлайн тестування чи цілі освітні онлайн платформи. Саме у цій рубриці є покликання на відеоматеріали, які розміщені на YouTube-каналі Українського центру.

Сповна використайте можливості Пробного ЗНО

Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу самої процедури ЗНО, варто пройти Пробне ЗНО. Такий досвід допоможе вашій дитині ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися саме на виконанні тестових завдань.

У 2022 році пробне ЗНО відбудеться 19 і 26 березня:

Ø 19 березня – тестування з української мови, української мови і літератури;

Ø 26 березня – з історії України, з математики, з математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов.

Мотивуйте дитину показати свій найвищий результат на ЗНО

Створіть комфортні умови: подбайте заздалегідь про зручний одяг, напередодні іспиту разом сплануйте оптимальний маршрут до пункту тестування, розрахуйте час на дорогу, перевірте, чи підготувала дитина ручки з чорнилом чорного кольору, у день тестування – чи всі необхідні документи взяла (паспорт, сертифікат, запрошення-перепустку).

Ці поради допоможуть вам налаштуватися на успіх, почуватися впевнено і спокійно.

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти

Кiлькiсть переглядiв: 130

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.